Звітний тиждень на ринку природного газу України пройшов спокійно. Біль­шість учасників підбивала підсумки роботи в липні. Учасники торгів активі­зувались тільки наприкінці тижня. За ре­зультатами торгів ціни на ресурси липня та серпня зрівнялись.

Імпорт

На початку серпня цінники на європей­ському ринку тримаються в межах кори­дору 22-23 EUR/MWh.

На звітному тижні обсяги прокачування природного газу на територію України з європейського напрямку складають по­над 39 млн куб м на добу. На цьому тижні був зафіксований максимальний рівень постачання з боку Угорщини на рівні 17,9 млн куб м на добу при номінальній потужності 17,1 млн куб м, як зазначено на сайті «Укртрансгаз». Впродовж липня з Європи прокачано 1,17 млрд куб м. За 3 дня серпня поставлено 115 млн куб м. Обсяги транзиту газу з Росії на цьому тижні зменшились та коливались в ме­жах 260-280 млн куб м на добу.

Відповідно до попереднього деклару­вання імпортних операцій в серпні з’я­вились заявки від нових імпортерів ТОВ «Енергонезалежність» та ТОВ «Нафтогаз Партнер». Закордонним постачальни­ком цих підприємств стало зокрема JAS ENERGY TRADING, яке було контраген­том сумнозвісного ТОВ «Систем Активс».

Виходячи зі статистики видобування, імпорту та відбору/закачування з ПСГ, добове споживання природного газу на території України на звітному тижні скла­ло близько 43 млн куб м.

Запаси газу впродовж тижня в ПСГ збільшились на 380 млн куб м до майже 13 млрд куб м, максимальний обсяг за­качування становив близько 60 млн куб м на добу

 

Сердньозважена ціна продажу газу в Україні, грн/тис куб м

За інформацією: expro.com.ua

 

Пошук