На минулому тижні «Укртрансгаз» оголосив 12 тендерів на закупівлю газу для виробничо-технологічних потреб та балансування сумарним об’ємом 2,437 млрд куб м і загальною очікуваною вартістю 21,2 млрд грн. Відзначається, що кінцева вартість газу, що підлягає оплаті буде визначатися з урахуванням котирувань на німецькому газовому хабі NetConnect Germany (NCG) в період поставки палива.
Крім того, «Укртрансгаз» оголосив тендер з очікуваною вартістю в 2,5 млрд грн на реконструкцію компресорної станції «Яготин». Завершення процедури та підписання угоди з переможцем у торгах планується здійснити до 1 жовтня 2018р. Важливим критерієм є те, що буде враховуватися коефіцієнт корисної дії, в першу чергу рівень витрат газу.
Серед інших інфраструктурних новин варто відзначити, що «Укргазвидобування» продовжила договори оренди 7 дожимних компресорних станцій (ДКС) з компанією «Карпатигаз» терміном до 30 квітня 2019р. І це не дивлячись на судовий розгляд ініційований «Укргазвидобування» в Стокгольмському арбітражі. Нагадаємо, що «Укргазвидобування» прагне розірвати спільну діяльність з «Карпатигаз» (дочірня компанія шведської Misen).
Великий резонанс на ринку викликало загострення протистиояння операторів газорозподільчих мереж з одного боку та «Нафтогазу» і «Укртрансгазу» з іншого. За даними «Укртрансгазу» зараз за-боргованість за послуги балансування газу зросла до 25,56 млрд грн. Компанія подала 35 справ на загальну суму близько 15,1 млрд грн щодо примусового стягнення заборгованості.
З іншого боку оператори мереж наполягають, що заборгованість роздута штучно, через впровадження коефіцієнтів з боку «Укртрансгазу». Через штучно створені борги більшість підприємств теплокомуненерго фактично опинилися банкротами. Тому сотні міст і мільйони споживачів залишаться без опалення і водопостачання. «Асоціація газового ринку України» просить прем’єра допомогти у вирішенні ситуації з боргами за небаланси газу.
Великий інтерес, і не менший скепсис, у учасників ринку викликало бажання «Нафтогазу» вийти на ринок купівель газу у приватних українських видобувників. Спочатку у червні «Нафтогаз» оголосила тестову закупівлю газу за ціною 6 900 грн за тис куб м (без ПДВ). Це близько на 1000 грн менше ціни на ринку. Очевидно, що бажаючих продати газ не знайшлося та і проблем з реалізацією на ринку нема. Тепер на липень «Нафтогаз» пропонує 7629 грн за тис. куб м (без ПДВ). Однак така ціна залишається нижче ринкової на 250 грн. Більш того, вже в липні очікується пожвавлення на ринку закупівель газу з боку промислових підприємств, тому знайти вільного газу на ринку буде ще менше.
За інформацією: expro.com.ua

Пошук